آخرین اخبار شبکه بهداشت ودرمان شهرستان آبیک
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک: در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد مراجعین به بیمارستان شهدا مشکوک به کرونا هستند.

1399/5/4 شنبه

 مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک:

در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد مراجعین به بیمارستان شهدا مشکوک به کرونا هستند

در روزهای آغازین تیر ماه 1399 دکتر محسن چیت سازان، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک در جلسه ستاد پیشگیری از کرونا شهرستان آبیک گفت: در هفته اول فروردین کمتر از ۲ درصد بیمار مشکوک به کرونا در شهرستان آبیک داشتیم و از ابتدای اردیبهشت تا پایان خرداد ۶۵ روز تقریبا پاک داشتیم اما در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد مراجعین به بیمارستان شهدا مشکوک به کرونا هستند.

وی ضمن اشاره به اینکه بیماری کرونا ابعاد ناشناخته ای دارد از اسهال و بدن درد بعنوان علائم مشترک این روزهای کرونا نام برد و افزود: بهترین سلاح برای مبارزه با کرونا رعایت فاصله اجتماعی، شستشوی دست و استفاده از ماسک است و بر اساس جدیدترین یافته ها استفاده از ماسک احتمال آلودگی به ویروس کرونا را تا یک پنجم کاهش می دهد.

دکتر چیت سازان افزود که کرونا در آبیک همچنان وجود دارد و اینکه بعضا وضعیت شهرستان آبیک سفید اعلام می شود به دلیل تعداد موارد بستری و همینطور تعداد موارد فوتی است.

مسؤول سلامت شهرستان آبیک با بیان اینکه ابتلا نشدن به کرونا به آسانی ابتلا شدن به این ویروس است گفت: قدم اول رعایت اصول و پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و قدم دوم نیز مراجعه به مراکز درمانی با پدیدار شدن اولین علائم بیماری می باشد که در این ارتباط مرکز ۱۶ ساعته بیاضیان آبیک جهت مراجعه بیماران کرونایی جهت ارزیابی و پاسخ به سوالات و در صورت نیاز نمونه گیری در خدمت مردم می باشد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک ضمن اشاره به اینکه تخت های بیمارستانی و آی سی یو استان در حال پُر شدن است، خاطر نشان کرد: باید بتوانیم تا قبل از رسیدن به فصل سرما و ادغام بیماری های خاص این فصل کاهش بار بیمارستان ها را داشته باشیم، ضمن اینکه بیماری های پیش رو مانند التور و تب کریمه کنگو و آنفلوآنزای پرندگان را نیز نباید فراموش کرد.

دکتر چیت سازان گفت: مردم آبیک لایق بهترین ها هستند و می دانیم که می توانند در کنار فعالیت های اقتصادی و اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی «شهر بدون کرونا» را دوباره رقم بزنند.

 
امتیاز دهی