آخرین اخبار شبکه بهداشت ودرمان شهرستان آبیک
شیوع نوع جهش یافته ویروس کرونا؛ موضوع نشست شورای مدیریت بحران شهرستان آبیک شد

1399/12/3 يكشنبه

نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان آبیک، با موضوع شیوع نوع جهش یافته ویروس کرونا و با حضور حجت الاسلام والمسلمین میرامینی امام جمعه آبیک، دکتر سیاهکلی و دکتر محمدبیگی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، احمدپور فرماندار آبیک، دکتر نامدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین و مسئولین ستادی و اجرایی استان در محل فرهنگسرای باران شهر آبیک برگزار شد.

دکتر نامدار در این نشست ضمن ابلاغ سلام و پیغام دکتر نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مردم و مسئولان شهرستان آبیک، اظهار کرد: سفر وی به استان قزوین بسیار سرزده بود و فرصت نشد هماهنگی لازم صورت گیرد، اگرچه وزیر خیلی دوست داشت از شهرستان آبیک بازدید کند.

وی اظهار کرد که دکتر پویا رئیس گروه بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت که چند روز پیش در استان قزوین حضور داشت، کاملا عملکرد و اقدامات برنامه‌ریزی شده از سوی شورای تامین شهرستان آبیک را تایید و مثبت ارزیابی کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: قدرت سرایت کرونای انگلیسی حداقل 5 برابر بیشتر و مرگ و میر ناشی از آن دو برابر کووید 19 است، هر چند علائم این دو نوع کرونا یکی است.

مسؤول سلامت استان قزوین بیان کرد که شهروند آبیکی که بر اثر کرونای انگلیسی جان خود را از دست داد، بدون سابقه خاص بیماری و بیماری زمینه‌ای ویژه‌ای، از لحظه مثبت شدن تا فوتش، فقط سه روز طول کشید.

دکتر نامدار در بخش دیگری از سخنانش گفت: بر خلاف کل کشور بیشترین سرطان در آبیک مربوط به ریه است و شرایط خاصی که در استان قزوین و شهرستان آبیک از نظر تراکم جمعیت و غیره وجود دارد لازم است سهمیه واکسن به این استان افزایش یابد که برای وزیر بهداشت هم نامه‌ای ارسال شده و از نمایندگان درخواست پیگیری این موضوع را دارم.

 
امتیاز دهی